Juventus - PSV na start nowej LM

Meczami Juventus - PSV Eindhoven oraz Young Boys Berno - Aston Villa rozpoczęła się nowa era Ligi Mistrzów. "Stara Dama" powróciła do europejskiej elity po rocznej przerwie i na otwarcie zmierzyła się z hegemonem Eredivisie. W Champions League debiutowało wielu graczy, ale także trener gospodarzy Thiago Motta.

POWÓDŹ 2024 Sprawdź, gdzie jest teraz najgorzej

- Czujemy się bardzo dobrze. Od jakiegoś czasu pracowaliśmy, aby doświadczyć takich emocji jak te jutrzejsze, z wielkim szczęściem i dumą, że dotarliśmy do tego momentu w tych rozgrywkach przeciwko świetnemu zespołowi. Chcemy rozegrać wielki mecz, prowadząc go w obranym przez nas kierunku, nie pozwalając przeciwnikom na stawianie warunków - mówił opiekun ekipy z Piemontu na konferencji prasowej. Istotnie Juve na niezbyt wiele pozwoliło przeciwnikom.

Juventus - PSV: Gol Kenana Yildiza [WIDEO]

Początek spotkania był jednak dość wyrównany. Goście, którzy wygrali wszystkie pięć meczów Eredivisie, nie przestraszyli się gospodarzy i próbowali wypracować sobie dogodną okazję do zdobycia gola. To się nie powiodło, a po kwadransie "Stara Dama" zaczęła naciskać. W 21. minucie turyńczycy udokumentowali swoją przewagę. Kenan Yilldiz ściął z lewego skrzydła do środka i huknął w "okienko" bramki strzeżonej przez Joela Drommela. Piłka odbiła się jeszcze od wewnętrznej części słupka.

Juventus - PSV: Gol Westona McKenniego [WIDEO]

Na podwyższenie rezultatu nie trzeba było długo czekać. Nico Gonzalez wykorzystał beznadziejne zachowanie obrony PSV, piłka ostatecznie spadła pod nogę Westona McKenniego, a ten zdobył swojego pierwszego gola dla "Bianconerich" od 2022 roku. Amerykanin latem ponownie był wypychany z klubu, ale zdecydował się zostać w Turynie.

Juventus - PSV: Gol Nico Gonzaleza [WIDEO]

PSV w drugiej połowie znów z dużym animuszem wyszło na boisko i ponownie nadziało się na cios. W 52. minucie Dusan Vlahović ładnie znalazł w szesnastce Nico Gonzaleza, a nowy nabytej "Starej Damy" pewnie umieścił piłkę w siatce.

Ostatecznie podopieczni Thiago Motty pokonali Holendrów 3:1, bo honorowego gola dla przyjezdnych zdobył w ostatniej sekundzie Ismael Saibari. W następnej kolejce Juventus zagra na wyjeździe z RB Lipsk, a PSV podejmie Sporting Lizbona.

Juventus - PSV Eindhoven 3:1
Bramki: Kenan Yildiz (21'), Weston McKennie (27'), Nico Gonzalez (52') - Ismael Saibari (90'+4)

Źródło: Radio ZET

Disclaimer: The copyright of this article belongs to the original author. Reposting this article is solely for the purpose of information dissemination and does not constitute any investment advice. If there is any infringement, please contact us immediately. We will make corrections or deletions as necessary. Thank you.