Kylian Mbappe trafił do siatki 24 sekundy po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania Real – Vfb Stuttgart. Akcja bramkowa rozpoczęła się od świetnego podania Aureliena Tchouameniego do Rodrygo. Lotu piłki nie przeciął źle ustawiony lewy obrońca Maximilian Mittelstädt, z czego skorzystał brazylijski skrzydłowy. Rodrygo ruszył prawym skrzydłem i w polu karnym, tuż przed Alexandrem Nubelem, oddał piłkę Kylianowi Mbappe.

POWÓDŹ 2024 Sprawdź, gdzie jest teraz najgorzej

Dla Francuza to pierwszy gol w Lidze Mistrzów w barwach Realu Madryt. Mbappe w pięciu ligowych spotkaniach zdobył trzy bramki: dwie z Realem Betis i jedną z Realem Sociedad.

Stuttgart od straty gola szukał wyrównania. Gol na 1:1 padł po kilku minutach dobrej gry przyjezdnych. Akcję bramkową rozpoczęło dośrodkowanie Fabian Ridera z rzutu rożnego, po którym piłka trafiła do Anriego Chase’a. 20-letni Japończyk zgrał na 5. metr do Denisa Undava, który wbił piłkę do siatki.

Real - Vfb Stuttgart. Kolejny powrót Królewskich w Lidze Mistrzów

Królewscy, znani z efektownych powrotów i tym razem zdołali w końcówce spotkania wyjść na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował wprowadzony w drugiej połowie Luka Modrić, a w polu karnym świetnie odnalazł się Antonio Rudiger.

Tuż przed końcem meczu Real podwyższył wynik. Kontrę po rzucie rożnym rozpoczął Endrick, który z daleka uderzył na bramkę Nubela. Były bramkarz Bayernu dał się przełamać i wpuścił piłkę do siatki.

Real - Vfb Stuttgart 3:1 Kylian Mbappe 46', Rudiger 83', Endrick 94' - Undav 68'

Źródło: Radio ZET/X.com/Transfermakrt/Livescore.com

Disclaimer: The copyright of this article belongs to the original author. Reposting this article is solely for the purpose of information dissemination and does not constitute any investment advice. If there is any infringement, please contact us immediately. We will make corrections or deletions as necessary. Thank you.