Liga Mistrzów. Najwyższy wynik w historii rozgrywek

Bayern we wtorek został pierwszą drużyną w historii, która zdobyła 9 goli w jednym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Do tej pory najwyższym wynikiem na tym etapie rozgrywek było 8:0, osiągnięte przez dwa zespoły: Liverpool w spotkaniu z Besiktasem (07/08) i Real Madryt w meczu z Malmo FF (15/16). W ten wtorek na Allianz obie strony - wygrana i przegrana - osiągnęły lepszy strzelecki wynik.

POWÓDŹ 2024 Sprawdź, gdzie jest teraz najgorzej

Już po pierwszych minutach meczu w Monachium można było się spodziewać, że Bayern szybko rozstrzygnie go na swoją korzyść. Zaczęło się od nieuznanego gola Serga Gnabry’ego z 16. minuty. Po chwili do siatki trafił Harry Kane, który wykorzystał pierwszy rzut karny, który przyznano Bawarczykom tego wieczora.

Do połowy Bayern prowadził już 3:0, ale ten wygodny wynik mógł zostać odwrócony. Bawarczycy stracili kapitana – Manuela Nuera – który był kontuzjowany, a Dinamo w 5 minut zdobyło 2 gole. Od 50. minuty trafiali już tylko gospodarze. Do siatki trafił m.in. były napastnik Crystal Palace Michael Olise, który debiutował w Lidze Mistrzów, a także Raphael Guerreiro, Leroy Sane i Leon Goretzka również zdobyli gole dla Bayernu. Skrót meczu:

Liga Mistrzów. Wymarzony debiut Kompany'ego

Debiutantem w Lidze Mistrzów był też Vincent Kompany, trener Bayernu. Jeszcze jako piłkarz, Belg występował w Champions League w barwach Anderlechtu, HSV i Manchesteru City. Jako trener prowadził tylko Burnley, a mecz z Dinamem był jego debiutem w spotkaniu tej rangi.

Wynik nie był jedynym rekordem, który został we wtorek pobity na Allianz. Dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów, Thomas Mueller, został zmieniony w drugiej połowie w swoim 152. występie w rozgrywkach. Do tej pory zawodnikiem z największą liczbą meczów w LM w barwach jednego klubu był Xavi Hernandez z Barcelony (151).

Bayern - Dinamo Zagrzeb 9:2. Kane 19' rzut karny, 57', 73' RK, 78' RK, Guerreiro 33', Olise 38', 61', Sane 85', Goretzka 90+2' - Petkovic 48', Ogiwara 50'

Źródło: Radio ZET/AFP/Transfermakrt/

Disclaimer: The copyright of this article belongs to the original author. Reposting this article is solely for the purpose of information dissemination and does not constitute any investment advice. If there is any infringement, please contact us immediately. We will make corrections or deletions as necessary. Thank you.