LM: Atalanta - Arsenal [WYNIK]

Atalanta w poprzednim sezonie wygrała Ligę Europy i zapewniła sobie prawo startu w nowej Lidze Mistrzów. Arsenal dość długo walczył o mistrzostwo Anglii, ale w końcówce sezonu niemal tradycyjnie nie wytrzymał tempa i przegrał z Manchesterem City. To spotkanie było jednym Z najciekawszych w pierwszej kolejce. A przynajmniej takie miało być, bo na boisku działo się niewiele.

To, co najważniejsze, wydarzyło się w 51. minucie. Ederson został kopnięty w polu karnym i arbiter podyktował jedenastkę. Retegui przegrał jednak pojedynek oko w oko z Davidem Ray'ą, a później pomylił się jeszcze przy dobitce. To uderzenie również wybronił hiszpański bramkarz "Kanonierów".

LM: Udany debiut Brestu, falstart Barcelony

Duży zawód swoim kibicom sprawiła Barcelona. Po błędzie ter Stegena Eric Garcia przewrócił przed polem karnym rywala i "Duma Katalonii" musiała grać przez 80 minut w osłabieniu przeciwko AS Monaco. Gospodarze wykorzystali tę przewagę i zwyciężyli 2:1. Robert Lewandowski grał do 80. minuty i nie zdobył gola.

Bardzo dobrze na arenie międzynarodowej zadebiutował Brest. Rewelacja Ligue 1 poprzedniego sezonu nie miała jednak trudnego przeciwnika, bo Sturm Graz na pewno nie należy do najpotężniejszych klubów na Starym Kontynencie. Podopieczni Erica Roya pokonali Austriaków 2:1

W ostatnim spotkaniu Atletico Madryt rzutem na taśmę pokonało na własnym obiekcie z RB Lipsk 1:1. Na gola Benjamina Sesko odpowiedział Antoine Griezmann, a trzy punkty gospodarzom w 90. minucie zapewnił Jose Gimenez.

W meczach rozegranych o godz. 18:45 goli nie brakowało. Bayer Leverkusen pojechał do Rotterdamu jak po swoje i zdemolował miejscowy Feyenoord 4:0. Crvenza zvezda Belgrad dzielnie walczyła, ale przegrała z Benficą 1:2.

Wyniki czwartkowych meczów LM

• Feyenoord Rotterdam - Bayer Leverkusen 0:4 (Wirtz 5', 36', Grimaldo 30', Wellenreuther 45' - samobój)
  • Crvena zvezda Belgrad - Benfica Lizbona 1:2 (Milson 86' - Akturkoglu 5', Kokc 29')
  • Atalanta - Arsenal 0:0
  • Atletico Madryt - RB Lipsk 2:1 (Griezmann 28', Gimenez 90' - Sesko 4')
  • Brest - Sturm Graz 2:1 (Magnetti 23', Sima 56' - Fernandes 45'+1 - samobój
  • AS Monaco - FC Barcelona 2:1 (Akliouche 16', Sima 56' - Yamal 28')

Źródło: Radio ZET

Disclaimer: The copyright of this article belongs to the original author. Reposting this article is solely for the purpose of information dissemination and does not constitute any investment advice. If there is any infringement, please contact us immediately. We will make corrections or deletions as necessary. Thank you.