Benfica z nowym trenerem

Benfica dwa tygodnie temu zmieniła szkoleniowca. Włodarze klubu nie wytrzymali po sensacyjnym remisie z Moreirense i po ponad dwóch latach zwolnili Rogera Schmidta. Zastąpił go Bruno Lage, który na początku swojej przygody pokonał Santa Clarę 4:1. W Lidze Mistrzów pierwszym przeciwnikiem była Crvena zvezda Belgrad, jedna z tych ekip, która skorzystała na rozszerzeniu rozgrywek z 32 do 26 drużyn.

LM: Benfica pokonała Crvenę zvezdę

Przyjezdni bardzo szybko "napoczęli" Serbów. W 9. minucie Kerem Akturkoglu wykorzystał niezdecydowanie rywali i z bliska wpakował piłkę do siatki. Podwyższył dokładnie 20 minut później jego rodak Orkun Kokcu, który idealnie strzelił z rzutu wolnego z ok. 25 metrów. Błąd przy ustawieniu muru popełnił bramkarz Omri Glazer.

Belgradczycy nie spoczęli jednak na laurach, ale ich pogoń była bardzo mozolna. Kontaktowego gola dopiero w 86. minucie zdobył wprowadzony z ławki Milson. W doliczonym czasie gry słupek obił gracz gości Zeki Amdouni, ale to podopieczni Vladana Milojevicia co chwilę atakowali pole karne lizbończyków. Wyrównująca bramka jednak nie padła.

Crvena zvezda Belgad w następnej kolejce zagra na wyjeździe z Interem Mediolan. Portugalczycy na własnym terenie zmierzą się z Atletico Madryt, zatem nie czeka ich zbyt daleka podróż.

Crvena zvezda Belgrad - Benfica Lizbona 1:2

Bramki: Milson (86') Kerem Akturkoglu (9'), Orkun Kokcu (29')

Źródło: Radio ZET

Disclaimer: The copyright of this article belongs to the original author. Reposting this article is solely for the purpose of information dissemination and does not constitute any investment advice. If there is any infringement, please contact us immediately. We will make corrections or deletions as necessary. Thank you.