Pierwszy set był wyrównany. O jego wyniku zdecydował tie-break Linette prowadziła 5-4, ale trzy kolejne punkty zdobyła zajmująca 102. miejsce w rankingu WTA rywalka.

Hubert Hurkacz włączył się do pomocy ofiarom powodzi. Tenisista wystosował apel

Magda Linette odpadła z turnieju w Hua Hin

W drugiej partii, przy stanie 4:3 dla Sramkovej, mecz został przerwany z powodu deszczu na prawie pięć godzin. W tym czasie na korcie trały prawdziwe cuda. Organizatorzy, osuszając kort, czynili to w sposób dość osobliwy.

"Nasz zespół użył potężnej broni! Od menadżerów po dzieciaki z piłką, nawet dyrektor turnieju włączył się, aby wysuszyć kort!" – napisano w opisie nagrania zamieszczonego na stronie turnieju.

Po wznowieniu gry Polka nie grała dobrze. Z trudem wygrała swojego gema serwisowego na 4:4, a dwa kolejne padły już łupem Słowaczki. Przełamała Linette na 6:4 wykorzystując czwartą piłkę meczową.

Po porażce z Igą Świątek zrezygnowała z kariery. Ma nową zaskakującą pracę

Słowaczka w ubiegłym tygodniu odniosła największy sukces w karierze, awansując do finału turnieju WTA 250 w Monastyrze. Uległa w nim jednak Brytyjce Sonay Kartal.

Rebecca Sramkova – Magda Linette (Polska, 4) 7:6 (7-5), 6:4

Przypominamy, że na YouTube działa nasz kanał Fakt Sport. Tam znajdziecie wszystkie nasze najnowsze produkcje wideo. Zapraszamy do subskrybowania.

Disclaimer: The copyright of this article belongs to the original author. Reposting this article is solely for the purpose of information dissemination and does not constitute any investment advice. If there is any infringement, please contact us immediately. We will make corrections or deletions as necessary. Thank you.