Przerwany mecz Magdy Linette

Magda Linette w Hua Hin rozstawiona była z numerem "4". W 2020 roku Polka wygrała tę imprezę, pokonując w finale Leonie Kung. W tym sezonie taki sukces się nie powtórzy.

Spotkanie drugiej rundy zostało przerwane w drugim secie. Powodem były opady deszczu. Pauza trwała pięć godzin, ale nie wybiła ona z uderzenia Słowaczki.

WTA Hua Hin: Przegrana Magdy Linette

Pierwszy set był bardzo wyrównany. W tie-breaku Linette prowadziła 5-4, ale trzy kolejne punkty zdobyła rywalka.

W drugiej partii, przy stanie 4:3 dla Sramkovej, mecz został przerwany z powodu deszczu na prawie pięć godzin. Po wznowieniu gry Linette nie grała dobrze. Z trudem wygrała swojego gema serwisowego na 4:4, a dwa kolejne padły już łupem Słowaczki. Przełamała Polkę na 6:4, wykorzystując czwartą piłkę meczową.

Słowaczka w ubiegłym tygodniu odniosła największy sukces w karierze, awansując do finału turnieju WTA 250 w Monastyrze. Uległa w nim jednak Brytyjce Sonay Kartal.