Zawodniczka Podlasia Białystok starty zaczęła w kwietniu podczas Diamentowej Ligi w Xiamen, by kilkanaście dni później wspomóc reprezentacyjną sztafetę w Nassau, gdzie Polki wywalczyły kwalifikację olimpijską. 10 czerwca Kaczmarek została w Rzymie mistrzynią Europy w biegu na 400 metrów. Na Stadio Olimpico uzyskała czas 48,98 i poprawiła rekord kraju Szewińskiej z 1976 r.

Po porażce z Igą Świątek zrezygnowała z kariery. Ma nową zaskakującą pracę

Natalia Kaczmarek wyróżniona przez European Athletics

W lipcu podczas zawodów Diamentowej Ligi w Londynie pokonała 400 metrów w 48,90 i jeszcze mocniej wyśrubowała własny rekord. Ukoronowaniem sezonu był dla niej finał igrzysk olimpijskich na Stade de France w Paryżu.

9 sierpnia po zaciętej walce finiszowała trzecia czasem 48,98 i mogła świętować zdobycie trzeciego w karierze, ale pierwszego indywidualnego medalu olimpijskiego. Na zakończenie tych bogatych w sukcesy miesięcy Kaczmarek została nominowana – drugi rok z rzędu – do tytułu lekkoatletki roku w Europie.

– Ten sezon był niesamowity. Mistrzostwo Europy, indywidualny medal olimpijski i do tego jeszcze rekordy Polski. Brzmi jak marzenia, a to wszystko się naprawdę działo. Teraz jeszcze zostaję nominowana do tytułu lekkoatletki roku w Europie. To dla mnie wielki zaszczyt, że te wszystkie osiągnięcia są tak doceniane – przyznaje Natalia Kaczmarek.

Dla szefa PKOl to nie był dobry poranek. Ktoś nagrał wiozącą go limuzynę. Z tego mogą być kłopoty

Uznanie w oczach ekspertów zyskał też Strzelecki, który przez European Athletics został nominowany do tytułu wschodzącej gwiazdy europejskiej lekkoatletyki. W lipcu został mistrzem Europy do lat 18. Podczas zawodów w Bańskiej Bystrzycy zaimponował w finałowym biegu na 400 m, uzyskując czas 46,50. Tym samym został liderem europejskich tabel. Dodatkowo poprawił 13-letni rekord Polski juniorów młodszych, który w 2011 r. ustanowił Patryk Dobek.

Strzelecki nie poprzestał na sukcesie indywidualnym. Na zakończenie czempionatu polska sztafeta 100-200-300-400 metrów z indywidualnym mistrzem Europy na ostatniej zmianie pobiegła po złoto. Strzelecki został jednocześnie jednym z dwóch zawodników startujących w mistrzostwach, którzy zdobyli dwa złote medale.

Głosowanie na najlepszych lekkoatletów kontynentu możliwe jest na stronie internetowej European Athletics i trwa do 29 września. Na początku października poznamy finalistów, a laureaci plebiscytu zostaną zaprezentowani 26 października podczas gali Golden Tracks, która odbędzie się w Skopje w Macedonii Północnej.

Przypominamy, że na YouTube działa nasz kanał Fakt Sport. Tam znajdziecie wszystkie nasze najnowsze produkcje wideo. Zapraszamy do subskrybowania.

(Fakt, PAP)

Disclaimer: The copyright of this article belongs to the original author. Reposting this article is solely for the purpose of information dissemination and does not constitute any investment advice. If there is any infringement, please contact us immediately. We will make corrections or deletions as necessary. Thank you.