Monaco górą w starciu z Barceloną

Pierwsza połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Już od 11 minuty FC Barcelona musiała grać w dziesiątkę, po tym jak Eric Garcia obejrzał czerwoną kartkę po faulu na Takumim Minamino. Chwilę później Monaco wykorzystało grę w przewadze i wyszło na prowadzenie za sprawą Maghnesa Akliouche'a.

Gospodarze przeważali przez większość czasu, jednak przed przerwą dali się zaskoczyć podopiecznym Hansiego Flicka. Lamine Yamal wykorzystał długie podanie od Marca Casado, wygrał walkę o pozycję, ściął akcję do środka i zaskoczył Philippa Kohna strzałem przy bliższym słupku. Hiszpan stał się tym samym drugim najmłodszym strzelcem w Lidze Mistrzów. Do przerwy utrzymał się remis 1:1.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. To Monaco prowadziło grę, a Barcelona starała się odpierać ataki i co jakiś czas kontrować rywala. Wreszcie w 70. minucie meczu piłkarze z księstwa dopięli swego. Rezerwowy George Ilenikhena otrzymał kapitalne podanie od Vandersona i pomknął z piłką pod pole karne gości. Kiedy znalazł się w szesnastce uderzył z całej siły na bramkę Ter Stegena i zdobył gola, chociaż dość mocno pomógł mu w tym niemiecki bramkarz, który zamiast sparować piłkę, wpuścił ją do siatki.

Źródło: Radio ZET

Disclaimer: The copyright of this article belongs to the original author. Reposting this article is solely for the purpose of information dissemination and does not constitute any investment advice. If there is any infringement, please contact us immediately. We will make corrections or deletions as necessary. Thank you.