Rodzina 59-letniego Schilaciego podała, że stan byłego piłkarza jest stabilny.

Schillaci był objawieniem mundialu w 1990 roku. W sumie rozegrał tylko 16 meczów w reprezentacji i zdobył siedem bramek, ale aż sześć z nich w mistrzostwach świata we Włoszech. Pomógł gospodarzom zdobyć brązowy medal, a sam został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. W plebiscycie Złota Piłka zajął drugie miejsce za Lotharem Matthaeusem, który zdobył z reprezentacją Niemiec tytuł mistrzowski. Grając w Juventusie Turyn zdobył Puchar UEFA i Puchar Włoch.

Disclaimer: The copyright of this article belongs to the original author. Reposting this article is solely for the purpose of information dissemination and does not constitute any investment advice. If there is any infringement, please contact us immediately. We will make corrections or deletions as necessary. Thank you.