Centralna e-rejestracja ma na celu uproszczenie procesu umawiania się na wizyty lekarskie i badania.

Łatwiejsza rejestracja dla pacjentów

W ramach pilotażu pacjenci będą mogli korzystać z e-rejestracji na badania profilaktyczne, takie jak cytologia i mammografia, a także na wizyty w poradniach kardiologicznych. Placówki medycznych mają szanse dostać dodatkowe środki finansowe od NFZ, o ile spełnią określone warunki.

Kto może wziąć udział w pilotażu?

Do programu mogą zgłaszać się placówki medyczne, które mają umowę z NFZ na realizację badań mammograficznych i cytologicznych w ramach profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy, a także te oferujące wizyty w poradniach kardiologicznych. Kluczowym wymogiem dla uczestników pilotażu jest korzystanie z oprogramowania zintegrowanego z platformą P1, które obsługuje e-skierowania i umożliwia rejestrację zdarzeń medycznych.

Problem nieodwołanych wizyt

Jednym z głównych problemów, z którymi zmaga się system ochrony zdrowia, są nieodwołane wizyty. NFZ podaje, że w 2023 r. pacjenci nie odwołali prawie 1,3 miliona wizyt. Najwięcej przypadków dotyczyło ortopedii, kardiologii, fizjoterapii ambulatoryjnej, endokrynologii oraz onkologii. E-rejestracja, ma pomóc w zarządzaniu tym problemem.

Jak będzie można korzystać z e-rejestracji?

Poprzez Internetowe Konto Pacjenta (IKP) pacjenci będą mogli zarejestrować się na wizytę, przełożyć termin lub ją odwołać, bez konieczności wychodzenia z domu.

Disclaimer: The copyright of this article belongs to the original author. Reposting this article is solely for the purpose of information dissemination and does not constitute any investment advice. If there is any infringement, please contact us immediately. We will make corrections or deletions as necessary. Thank you.