Monaco niemal natychmiast wykorzystało przewagę zawodnika. Pięć minut później gola zdobył Maghnes Akliouche.

Kibice łapali się za głowy. Niewiarygodna interwencja ozdobą czwartkowych meczów Ligi Mistrzów

Przerwana seria Roberta Lewandowskiego

W 33. minucie do remisu doprowadził Lamine Yamal, który mając 17 lat i 68 dni został drugim najmłodszym strzelcem gola w historii Ligi Mistrzów. O 28 dni mniej miał w 2019 r. jego klubowy kolega Ansu Fati.

Ostatecznie z trzech punktów cieszyli się gospodarze. W 71. minucie zwycięstwo Monaco dał George Ilenikhena, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

Mieliśmy szanse, aby strzelić jeszcze jednego lub dwa gole, lecz Monaco także kreowało sobie sytuacje. Zasłużyło na zwycięstwo – ocenił trener Barcelony w rozmowie z Canal+ Sport.

Lewandowski na boisku przebywał do 79. min, kiedy zmienił go Sergi Dominguez. W trzech poprzednich sezonach w inauguracyjnej kolejce Ligi Mistrzów polski napastnik zdobywał co najmniej jedną bramkę. Serii nie zdołał przedłużyć.

– To nie był dla niego łatwy mecz. Po czerwonej kartce zmieniliśmy formację na 4-4-1. Został osamotniony w ataku i trudno mu było utrzymać się przy piłce. Mimo wszystko uważam, że zagrał naprawdę dobry mecz – stwierdził Flick.

Lepsi są tylko Janas i Nawałka. W tym Probierz deklasuje portugalskie wynalazki z ostatnich lat

Przypominamy, że na YouTube działa nasz kanał Fakt Sport. Tam znajdziecie wszystkie nasze najnowsze produkcje wideo. Zapraszamy do subskrybowania.

Manon Cruz / Reuters

Barcelona przegrała na wyjeździe z AS Monaco 1:2 w 1. kolejce piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Robert Lewandowski gola nie strzelił i został zmieniony w 79. min.

Miguel Medina / AFP

Kapitan reprezentacji Polski od dawna nie miał tak złego początku Ligi Mistrzów.

Disclaimer: The copyright of this article belongs to the original author. Reposting this article is solely for the purpose of information dissemination and does not constitute any investment advice. If there is any infringement, please contact us immediately. We will make corrections or deletions as necessary. Thank you.