Na Etihad Stadium doszło do powtórki finału tych rozgrywek z 2023 roku, gdy piłkarze Manchesteru City skromnie wygrali w Stambule z ekipą z Mediolanu 1:0.

Inter zneutralizował Haalanda

W środę goście, z Piotrem Zielińskim w składzie, znów postawili im twarde warunki. Reprezentant Polski grał do 65. minuty.

Trwa ładowanie wpisu Twitter

W czwartej minucie doliczonego czasu gry piłkę meczową miał wracający do Manchesteru po roku gry w Barcelonie Niemiec Ilkay Guendogan, ale jego strzał głową był minimalnie niecelny. Kibice nie kryli rozczarowania. Czekali na setnego gola w klubowych barwach Erlinga Haalanda, ale się nie doczekali. Norweski napastnik w spektakularnym stylu rozpoczął sezon, zdobywając dziewięć bramek w czterech meczach ligowych, lecz w środę obrońcy Interu skutecznie go zneutralizowali.

Urbański wszedł na boisko w końcówce meczu

Nie było bramek także w Bolonii, ale na pewno zadowolony z występu może być Łukasz Skorupski. W 4. minucie bramkarz reprezentacji Polski popisał się fantastyczną interwencją, łapiąc piłkę po uderzeniu z 11 metrów Heorhija Sudakowa. Od 78. minuty w drużynie gospodarzy grał również Kacper Urbański.

Bologna debiutuje w Lidze Mistrzów, natomiast 33-letni Skorupski rozegrał trzeci w karierze mecz w tych rozgrywkach. W sezonie 2014/15 wystąpił dwukrotnie w barwach AS Roma.

Po spotkaniu zebrał bardzo dobre recenzje. "Zasłużył na tytuł zawodnika meczu" - napisano w serwisie sportmediaset.it, przyznając Skorupskiemu najwyższą w drużynie notę 8/10.

Katastrofalny błąd Piątkowskiego

W Pradze Sparta pokonała FC Salzburg 3:0 po golach Fina Kaana Kairinena (2.), Nigeryjczyka Victora Olatunjiego (42.) oraz Albańczyka Qazima Laciego (58.).

Przy trzecim trafieniu fatalnie zachował się Kamil Piątkowski, który niepotrzebnie wdał się w drybling przed własną bramką i zgubił piłkę, co wykorzystali gospodarze.

Polski obrońca ponosi częściowo winę także przy drugiej bramce, gdy zamiast przeszkadzać Olatunjiemu podnosił rękę, sygnalizując pozycję spaloną. Prażanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach od wygranego 1:0 meczu z Lazio Rzym w grudniu 2003 roku.

Nawrocki mecz oglądał z ławki

Najwyższe w środę zwycięstwo odniósł Celtic Glasgow, pokonując u siebie Slovan Bratysława 5:1. Bramki dla "Celtów" zdobyli Irlandczycy Liam Scales (17.) i Adam Idah (87.), Japończycy Kyogo Furuhashi (47.) i Daizen Maeda (70.) oraz Belg Arne Engels (56. z rzutu karnego).

Honorowego gola dla drużyny ze Słowacji strzelił Austriak Kevin Wimmer (61.).

Maik Nawrocki oglądał mecz z ławki rezerwowych Celticu.

Skóraś i Lotka też nie zagrali

Na ławce rezerwowych siedzieli także Michał Skóraś (Club Brugge) i bramkarz Marcel Lotka (Borussia Dortmund). W Brugii zwyciężyli goście 3:0 po dwóch trafieniach Anglika Jamiego Bynoe-Gittensa (76., 86.) oraz golu Gwinejczyka Serhou Guirassy'ego z rzutu karnego (90+5.).

Od zwycięstwa rozpoczął rozgrywki mistrz Francji - Paris Saint-Germain, pokonując u siebie debiutującą w Lidze Mistrzów Gironę 1:0. Bramka padła dopiero w 90. minucie, zapisana jako samobójcza na koncie argentyńskiego golkipera Paulo Gazzanigi.

Lewandowski wchodzi do gry

Wydarzeniem wtorku były cztery gole Anglika Harry'ego Kane'a dla Bayernu, który rozbił w Monachium Dinamo Zagrzeb aż 9:2.

Ponadto broniący tytułu Real pokonał w Madrycie VfB Stuttgart 3:1, AC Milan przegrał z Liverpoolem 1:3, Juventus, w którego składzie zabrakło kontuzjowanego Arkadiusza Milika, wygrał w Turynie z PSV Eindhoven 3:1, debiutująca w rozgrywkach Aston Villa, bez kontuzjowanego Matty'ego Casha oraz z bramkarzem Oliwierem Zychem na ławce rezerwowych, pokonała na wyjeździe Young Boys Berno 3:0, a Sporting Lizbona wygrał z Lille 2:0.

Pierwszą kolejkę zakończy w czwartek sześć meczów, w tym AS Monaco z Barceloną Roberta Lewandowskiego.

Nowa formuła Ligi Mistrzów

Od tego sezonu fazę grupową Ligi Mistrzów zastąpiono rundą ligową: wszyscy uczestnicy rozgrywają po osiem meczów - po cztery u siebie i na wyjeździe - i są klasyfikowani w jednej, wspólnej tabeli.

Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, zakwalifikują się bezpośrednio do 1/8 finału, te z lokat 9-24 o awans do tej rundy powalczą w barażach. Pozostałe kluby zostaną wyeliminowane.

Disclaimer: The copyright of this article belongs to the original author. Reposting this article is solely for the purpose of information dissemination and does not constitute any investment advice. If there is any infringement, please contact us immediately. We will make corrections or deletions as necessary. Thank you.