W sobotę jednak, w śląskim klasyku, mistrz świata z drużyną Niemiec z 2014 roku, był w wybornej dyspozycji.

Legenda Górnika Zabrze Jan Kowalski: Na powitanie dałem Pohlowi 20 zł

Zabójczy początek

Kibice jeszcze nie usiedli po odśpiewaniu hymnu Górnika, a gospodarze już prowadzili 1:0. Akcję zabrzan zaczął, no któż by inny?, Lukas Podolski, który po szybkiej wymianie piłki z Taofeekiem Ismahelem, technicznym strzałem z 12 metrów trafił do siatki.

Chwilę później powinno być 2:0, ale pomylił się Luka Zahović, który źle uderzył futbolówkę, a ta poleciała wysoko nad bramką Dawida Kudły.

Być może derby miałby innych przebieg, gdyby w 27. minucie wyrównał Oskar Repka. Pomocnik GKS-u odważnie ruszył do przodu, wbiegł między dwóch obrońców i uderzył. Miał pecha, bo piłka, która powinna wpaść do bramki, tylko odbiła się od słupka.

"Śmierdzi golem"

W końcówce pierwszej połowy dwukrotnie groźnie strzelał Damian Rasak, który jednak nieznacznie się pomylił, a w przerwie z niezachwianą pewnością w głosie zakomunikował reporterowi C+: — tu śmierdzi golem. Jeszcze padną bramki.

Pomocnik Górnika się nie pomylił. Drugiego gola dla gospodarzy strzelił obrońca Josema, który sfinalizował akcję aktywnego Ismahela. A gości dobił Podolski.

Kuriozalny samobój w polskiej lidze. Niewiarygodna pomyłka [WIDEO]

Mistrz wstał z kolan. Jaga odkupiła swoje winy

Stary piłkarze mawiają, że w dobrej drużynie są zawodnicy od grania i tacy od noszenia fortepianu, czyli biegający i walczący za gwiazdy. "Poldi" nie musi biegać. Jeśli już to robi, to mądrze, oszczędnie. Od harowania ma ludzi. Takich jak Ismahel czy Kamil Lukoszek. Ten drugi w 64. minucie wystawił Lukasowi piłkę jak na patelni, a urodzony w Gliwicach były reprezentant Niemiec sprzed pola karnego strzelił nie do obrony.

Michał Meissner / PAP

Lukas Podolski (nr 10) dał piłkarzom GKS-u surową lekcję futbolu.

Piłkarze Górnika od pierwszych minut dominowali w derbach Górnego Śląska.

Lukas Podolskie w meczu z GKS-em dwukrotnie odbierał od kolegów gratulacje po zdobytych bramkach.

Disclaimer: The copyright of this article belongs to the original author. Reposting this article is solely for the purpose of information dissemination and does not constitute any investment advice. If there is any infringement, please contact us immediately. We will make corrections or deletions as necessary. Thank you.