Wrocław. Istniało ryzyko pogorszenia jakości wody

W związku z falą powodziową przechodzącą przez Wrocław istniało ryzyko pogorszenia jakości wody. W środę Wody Polskie zdecydowały bowiem o kontrolowanym zalaniu polderu Oławka we Wrocławiu, w tym znajdujących się na jego obszarze terenów wodonośnych. Miasto szykowało się już na ewentualne zanieczyszczenie wody w mieście, a Przemysław Gałecki, wiceprezes MPWiK, podkreślił: "Jeśli wyniki laboratoryjne pogarszałyby się, będziemy natychmiast o tym informować". Wodę z terenów wodonośnych piją głównie mieszkańcy centrum i północno-wschodniej części Wrocławia. Na wszelki wypadek władze przygotowywały awaryjny scenariusz i zbierały zapasy wody, szykując beczkowozy.

Są wyniki kontroli jakości wody we Wrocławiu

W piątek po godzinie 10:00 wrocławskie MPWiK opublikowało najnowszy raport o stanie wody we Wrocławiu. "Woda w sieci wodociągowej na terenie całego Wrocławia jest zdatna do picia. Nie planujemy przerw w dostawach wody" - przekazano. Informacje o planowanych pracach na sieci i czasowych wyłączeniach wody z tym związanych znajdują się na oficjalnej stronie MPWIK. "W związku z decyzją Wód Polskich o kontrolowanym zalewaniu polderu Oławka i terenów wodonośnych zwiększyliśmy częstotliwość badań jakości wody zarówno w zakresie badań fizyko-chemicznych, jak i mikrobiologicznych w zakładach produkcji wody. Kontrolujemy jakość wody także w sieci wodociągowej. Procesy uzdatniania wody są pod ciągłym nadzorem technologicznym oraz laboratoryjnym" - poinformowano. 

Źródło: Radio ZET/MPWiK

Disclaimer: The copyright of this article belongs to the original author. Reposting this article is solely for the purpose of information dissemination and does not constitute any investment advice. If there is any infringement, please contact us immediately. We will make corrections or deletions as necessary. Thank you.