Przed meczem II ligi kobiet między Złym Praga Warszawa a Słupczanką Słupca wyznaczona do prowadzenia zawodów pani arbiter na ramieniu kapitanki drużyny gospodarzy zauważyła opaskę w kolorach tęczy - informuje sport.pl.

Tęczowa opaska nie jest zgodna z przepisami FIFA

Sędzia nakazała zawodniczce zmianę kapitańskiej opaski. Trzeba podkreślić, że decyzja była zgodna z przepisami FIFA. Od tego sezonu w życie weszły nowe regulacje dotyczące wyglądu atrybutu kapitana zespołu. Opaski muszą być w jednolitym kolorze.

Zabolało nas niedopuszczenie do gry w tęczowej opasce naszej kapitanki. Od lat takiej używamy, ale okazało się, że decyzją FIFA, od tego sezonu gra w wielokolorowej opasce wymaga zgody organizatora rozgrywek. Zarząd klubu już wystąpił do PZPN o autoryzację tęczowej opaski, ale cała sprawa nie poprawia w naszych oczach wizerunku światowej federacji piłkarskiej - napisał klub w mediach społecznościowych.

Zły prosi PZPN o pozwolenie na tęczową opaskę

Po tym zdarzeniu klub z warszawskiej Pragi wystąpił do PZPN o prawo do noszenia tęczowej opaski przez kapitankę swojej drużyny.

Umówmy się, że opaski kapitańskie zazwyczaj są jednokolorowe. Jeśli mowa o wielokolorowych, to zdecydowanie najpopularniejszą jest ta tęczowa, więc ten przepis wprost uderza w społeczność LGBT i jej prawo do widoczności. We wszystkich krajach, w których federacje są nieprzychylne mniejszościom, mają możliwość ograniczać ich widoczność. Opaska tęczowa jest symbolem widoczności społeczności LGBT, której jest trudno i która musi walczyć o widoczność - podkreśla w rozmowie ze sport.pl Krzysztof Górniak, członek stowarzyszenia klubu Zły Warszawa.

Disclaimer: The copyright of this article belongs to the original author. Reposting this article is solely for the purpose of information dissemination and does not constitute any investment advice. If there is any infringement, please contact us immediately. We will make corrections or deletions as necessary. Thank you.